Jedním z nezbytných přípravků bazénové chemie, bez kterého se při ošetření bazénové vody rozhodně neobejdete, je tester bazénové vody. Byť byste měli po ruce ty nejlepší desinfekční přípravky, tak ani ty v boji proti znečištění nemusí stačit, pokud se stane, že voda ve vaší nádrži bude mít nižší či vyšší pH, anebo špatnou koncentraci oxidačního činidla. Pokud si neohlídáte tyto klíčové parametry jakosti vody, může vaše snaha o její úpravu vyznít naprázdno. A to by byla škoda, protože vás to stojí nejen mnoho práce, ale také dost peněz.

voda

Použití testerů bazénové vody je proto naprosto nezbytné. Toto souhrnné označení zahrnuje především dva typy testerů, ke kterým patří tester pH a tester aktivní látky.
Tester aktivní látky si musíte zvolit na základě toho, na jaké bázi funguje vaše desinfekční činidlo – zda je jeho aktivní složkou chlór, bróm anebo kyslík.
Pokud jde o tester pH, tak v takovém případě je situace jednodušší. Stačí si ohlídat, aby se pH vody pohybovalo v rozmezí hodnot od 6,8 po 7,5. V opačném případě je nezbytné hodnotu upravit pomocí speciálních přípravků pH plus, respektive pH mínus.

plavec

Jedině v případě, kdy budete tyto hodnoty vody pravidelně sledovat, a upravovat případné nedostatky, tak budete mít jistotu, že vše bude fungovat tak, jak má, a že vás vaše přípravky bazénové chemie nezklamou.
Ideální rozmezí měření hodnot je v intervalu jednoho až dvou týdnů, v případě hodně intenzivního koupání je na místě sledovat stav vody častěji. Změřit parametry byste měli také vždy, když máte podezření na zhoršení stavu vody v bazénu – čím dříve zasáhnete, tím lépe.
Nákup testerů je poměrně snadná i levná záležitost, a jistě vám udělá radost, že není potřeba kupovat neustále celou novou měřící sadu, neboť většina jejich součástí vám zůstane po celou koupací sezónu – stačí, když budete dokupovat tekuté náhradní náplně.